Výmeny & špekulácie

Analýza: Napĺňa Cehlárik to, čo od neho tréner očakáva?

JJ, 12. 02. 2019 Vo svete pokročilých štatistík je jedným z často využívaných ukazovateľov tzv. ZSR, resp. Zone Start Ratio. V tejto štatistike patria medzi hráčov s najvyšším skóre aj Čech Martin Nečas z Caroliny a Slovák Peter Cehlárik z Bostonu.

Lídrom je so ZSR 80,65 Kalle Kossila, ktorý za Anaheim odohral osem zápasov. U etablovaných hráčov je to potom Artemij Panarin so ZSR 77,56, čo dokumentuje jeho význam pre ofenzívu Columbusu. Nečas je tretí so ZSR 76,92, ale odohral len sedem duelov. Cehlárik je hneď za ním štvrtý.

Žilinský rodák v prvých desiatich zápasoch od povolania do prvého tímu Bruins má ZSR na hodnote 75,64, čo znamená, že drvivú väčšinu svojich striedaní začína v útočnom pásme.

To nám jasne dokazuje, že tréner Bostonu neklamal, keď pri jeho povolaní hovoril o snahe podporiť ofenzívu. Kým v minulosti boli aj myšlienky o tom, či by nemohol Cehlárik zostať v tíme v defenzívnejšej úlohe, tento raz to je skutočne z dôvodu snahy oživiť ofenzívnu silu Bruins, konkrétne druhého útoku Davida Krejčího.

Cehlárik v desiatich zápasoch zaznamenal tri góly a jednu asistenciu, pričom hrával v priemere 13 minút a 45 sekúnd na zápas.

Jeho CF% je na úrovni 58,4 a FF% na úrovni 58,7, čo znamená, že tím s ním na ľade mal puk pod kontrolou častejšie ako ho pod kontrolou nemal. V tomto je druhý najlepší v tíme a ide o jeho najlepšie čísla v doterajších stintoch v NHL (v sezóne 2016/17 ich odohral 11, o rok neskôr 6).

Plusom je aj 94,9% úspešnosť zákrokov tímu pri jeho pobyte na ľade a 8,5% úspešnosť streľby jeho útoku. Ide o dobré čísla, ale PDO 103,4 nám odhaľuje, že z nezanedbateľnej časti sú zapríčinené spoluhráčmi.

Cehlárik zatiaľ efektívne nenapĺňa to, čo sa od neho po ofenzívnej stránke čakalo, čo dokumentuje aj jediný bod (gól) v posledných ôsmich dueloch. Jeho prínos pre česko-slovenský útok sa tak v ostatných časoch obmedzoval skôr na čiernu robotu. Bude to stačiť na to, aby si pozíciu v prvej šestke Bruins udržal? Už v poslednom zápase ho po boku Čechov nahradil Jake DeBrusk.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2023 NHL.eu