Výmeny & špekulácie

Blue Jackets neboli blízko k výmene ruských hviezd

Michal Bujna, 26. 02. 2019 Artemij Panarin a Sergej Bobrovskij sú súčasťou tímu Columbus Blue Jackets aj po prestupovej uzávierke. Generálny manažér Jarmo Kekalainen priznal, že takýto scenár od začiatku očakával.

Fínsky manažér v pondelok prezradil, že nikdy nedošiel v komunikácii s ostatnými klubmi tak ďaleko, že by bol blízko k výmene hviezdneho útočníka alebo hviezdneho brankára.

„Nikdy som nechcel vymeniť Artemija Panarina ani Sergeja Bobrovského. Sú to skvelí hráči. Oboch ich mám rád,“ povedal Kekalainen.

Generálny manažér Blue Jackets však nevylučoval ani možnosť výmeny, keďže obaja chcú v lete vyskúšať trh s voľnými hráčmi. Žiadna ponuka ho však dostatočne nezaujala a ponechal si ich na boj o Stanleyho pohár, ktorý sa v Ohiu berie tento rok mimoriadne vážne.

„Nebola žiadna ponuka, ktorá by nám dávala zmysel pre súčasnosť ani pre budúcnosť. Bolo to ľahké rozhodnutie. Nemáte tak často taký luxus, že máte v zostave dvojnásobného držiteľa Vezinovej trofeje. A v Artemijovi Panarinov máme superhviezdu. Chceli sme ešte pridať niekoľko hráčov a vďaka tomu sme teraz ešte silnejší,“ poznamenal Kekalainen.

Columbus získal v posledných dňoch pred prestupovou uzávierkou útočníkov Matta Duchenea a Ryana Dzingela z Ottawy. V pondelok zase získal od Rangers obrancu Adama McQuaida a vystužil si bránkovisko o Keitha Kinkaida z New Jersey.

Všetci štyria získaní hráči sa v lete môžu stať neobmedzenými voľnými hráčmi podobne, ako Panarin s Bobrovským. Blue Jackets obetovali veľa draftových volieb a v tomto roku im zostali v rukách len voľba v 3. kole a voľba v 7. kole draftu.
Staňte sa naším fanúšikom na Facebooku →
Ďalšie články
Stránka nespracováva osobné údaje a nepoužíva ani súbory Cookies.
© 2023 NHL.eu